Shri Ramkrishna Institute of Medical Sciences & Sanaka Hospitals
LIST OF NON TEACHING STAFF
SL NO. NAME DESIGNATION DEPARTMENT
1 Shyamal Manna TECHNICIANS ANATOMY
2 Sagar Bagdi ATTENDANT ANATOMY
3 Sakali Ruidas ATTENDANT ANATOMY
4 Sefali Murmu ATTENDANT ANATOMY
5 Sanyashi Hazra ATTENDANT ANATOMY
6 Samir Hazra ATTENDANT ANATOMY
7 Samir Dutta OTHER ANATOMY
8 Chabi Bauri OTHER ANESTHESIA
9 Sunita Konar TECHNICIANS BIOCHEMISTRY
10 Taslim Ali Khan TECHNICIANS BIOCHEMISTRY
11 Kabita Paul TECHNICIANS BIOCHEMISTRY
12 Srikumjar TECHNICIANS BIOCHEMISTRY
13 Chandradev Kanjilal ASSISTANT BIOCHEMISTRY
14 Tanmoy Lohar ATTENDANT BIOCHEMISTRY
15 Tumpa Hazra ATTENDANT BIOCHEMISTRY
16 Tumpa Ruidas OTHER BIOCHEMISTRY
17 Utpal Chatterjee OTHER BIOCHEMISTRY
18 Sanchayita Dutta ASSISTANT BIOMEDICAL WASTE MAN.
19 Priyanka Banerjee ASSISTANT BIOMEDICAL WASTE MAN.
20 Biswajit Chakraboty ATTENDANT BIOMEDICAL WASTE MAN.
21 Pintu Das ATTENDANT BIOMEDICAL WASTE MAN.
22 Amir Sohel Haque TECHNICIANS BLOOD BANK
23 Vishal Bakshi TECHNICIANS BLOOD BANK
24 Chandan Bauri ATTENDANT BLOOD BANK
25 Samya Ghosh ASSISTANT BLOOD BANK
26 Suman Senapati TECHNICIANS COMMUNITY MEDICINE
27 Soumen Bhowmick TECHNICIANS COMMUNITY MEDICINE
28 Sukanta Das TECHNICIANS COMMUNITY MEDICINE
29 Barnali Halder ASSISTANT COMMUNITY MEDICINE
30 Sanjit Ghosh ATTENDANT COMMUNITY MEDICINE
31 Khagendranath Saha ATTENDANT COMMUNITY MEDICINE
32 Bipradas Banerjee OTHER COMMUNITY MEDICINE
33 Sk. Israfil OTHER COMMUNITY MEDICINE
34 Satya Narayan Patar TECHNICIANS CSSD
35 Hiramoni Hansda ATTENDANT CSSD
36 Debasish Das Baishnab ASSISTANT CSSD
37 Barun Konar TECHNICIANS ELECTRICAL
38 Indrajit Karmakar ASSISTANT ELECTRICAL
39 Mithun Paramanik ASSISTANT ELECTRICAL
40 Prabir Paul ASSISTANT ELECTRICAL
41 Soumen Poddar ASSISTANT ELECTRICAL
42 Palash Paul ASSISTANT ELECTRICAL
43 Rajib Goswami ATTENDANT ELECTRICAL
44 Satyajit Ghosal ATTENDANT ELECTRICAL
45 Kenaram Mukherjee ATTENDANT ELECTRICAL
46 Probhat Gorai ATTENDANT ELECTRICAL
47 Rekha Yadav Kundu TECHNICIANS EMERGENCY ROOM
48 Dulal Ruidas ATTENDANT EMERGENCY ROOM
49 Durjodhan Bagdi ATTENDANT EMERGENCY ROOM
50 Putul Ruidas ATTENDANT ENT
51 Bhagu Hazra ATTENDANT GENERAL MEDICINE
52 Babulal Bagdi ATTENDANT GENERAL MEDICINE
53 Bapan Badhyakar ATTENDANT GENERAL MEDICINE
54 Babu Bagdi ATTENDANT GENERAL MEDICINE
55 Bhairab Lohar ATTENDANT GENERAL MEDICINE
56 Sandhya Barman  ATTENDANT GENERAL SURGERY
57 Sumi Murmu  ATTENDANT GENERAL SURGERY
58 Sobha Bauri  ATTENDANT GENERAL SURGERY
59 Subhajit Hawlader  ATTENDANT GENERAL SURGERY
60 Sudhir Bagdi  ATTENDANT GENERAL SURGERY
61 Sagar Bagdi  ATTENDANT GENERAL SURGERY
62 Jhuma Ruidas ATTENDANT HOUSEKEEPING
63 Jyoshna Lohar ATTENDANT HOUSEKEEPING
64 Loknath Das ATTENDANT HOUSEKEEPING
65 Lali Bauri ATTENDANT HOUSEKEEPING
66 Laxmi Baski ATTENDANT HOUSEKEEPING
67 Lob Bagdi ATTENDANT HOUSEKEEPING
68 Mohit Bouri ATTENDANT HOUSEKEEPING
69 Mousumi Gope ATTENDANT HOUSEKEEPING
70 Maina Jha ATTENDANT HOUSEKEEPING
71 Manti Bagdi ATTENDANT HOUSEKEEPING
72 Mantu Ruidas ATTENDANT HOUSEKEEPING
73 Mayur Bagdi ATTENDANT HOUSEKEEPING
74 Manick Hazra ATTENDANT HOUSEKEEPING
75 Milan Ruidas ATTENDANT HOUSEKEEPING
76 Nomita Ruidas ATTENDANT HOUSEKEEPING
77 Nagen Bagdi ATTENDANT HOUSEKEEPING
78 Nayan Bagdi ATTENDANT HOUSEKEEPING
79 Nilratan Gorai ATTENDANT HOUSEKEEPING
80 Nashim Sk ATTENDANT HOUSEKEEPING
81 Parajit Bagdi ATTENDANT HOUSEKEEPING
82 Srikumar Pandit TECHNICIANS LABOUR ROOM
83 Kaberi Roy TECHNICIANS LABOUR ROOM
84 Damal Bagdi ATTENDANT LABOUR ROOM
85 Goutam Bhowmick ASSISTANT LABOUR ROOM
86 Rajlaxmi Banerjee TECHNICIANS LAUNDRY
87 Sumana Manna TECHNICIANS LAUNDRY
88 Priya Roy ASSISTANT LAUNDRY
89 Asim Das ATTENDANT LAUNDRY
90 Nabanita Chatterjee Biswas TECHNICIANS MICROBIOLOGY
91 Purnendu Choudhury TECHNICIANS MICROBIOLOGY
92 Amrita Koley TECHNICIANS MICROBIOLOGY
93 Aparna Mukherjee TECHNICIANS MICROBIOLOGY
94 Priyanka Khan ASSISTANT MICROBIOLOGY
95 Sk Shahid ASSISTANT MICROBIOLOGY
96 Pradip Chand ATTENDANT MICROBIOLOGY
97 Jiban Mukherjee ATTENDANT MICROBIOLOGY
98 Jiban Hazra OTHER MICROBIOLOGY
99 Badsha Chakraborty OTHER MICROBIOLOGY
100 Hriday Dutta OTHER MORTUARY
101 Rekha Yadav Kundu TECHNICIANS OPHTHALMOLOGY
102 Bimal Mallick TECHNICIANS OPHTHALMOLOGY
103 Sumita Mukherjee ASSISTANT OPHTHALMOLOGY
104 Juthika Banerjee ASSISTANT OPHTHALMOLOGY
105 Wasim Alam ASSISTANT OPHTHALMOLOGY
106 Raju Ruidas ATTENDANT OPHTHALMOLOGY
107 Rajen Bagdi ATTENDANT OPHTHALMOLOGY
108 Ratan Bagdi ATTENDANT OPHTHALMOLOGY
109 Raghunath Bagdi ATTENDANT OPHTHALMOLOGY
110 Rosan Middha OTHER OPHTHALMOLOGY
111 Pani Hazra ATTENDANT ORTHOPEDICS
112 Reba Ruidas ATTENDANT ORTHOPEDICS
113 Tarak Nath Ghosh TECHNICIANS OT
114 Utpal Dey TECHNICIANS OT
115 Aditya Mahanta TECHNICIANS OT
116 Archana Ruidas TECHNICIANS OT
117 Maheswar Keora ASSISTANT OT
118 Sourav Roy ASSISTANT OT
119 Abhijit Sen ASSISTANT OT
120 Sanjeeb Banerjee ASSISTANT OT
121 Manab Kumar Maji ASSISTANT OT
122 Avijit Chakraborty ASSISTANT OT
123 Ashis Ruidas ATTENDANT OT
124 Amar Bagdi ATTENDANT OT
125 Ashis Bagdi ATTENDANT OT
126 Bipasha Halder ATTENDANT OT
127 Provat Kumar Gope TECHNICIANS PATHOLOGY
128 Biswarup Banerjee TECHNICIANS PATHOLOGY
129 Pradip Akhuli TECHNICIANS PATHOLOGY
130 Mr. Tanbir Khan TECHNICIANS PATHOLOGY
131 Rahul Ghosh TECHNICIANS PATHOLOGY
132 Priyanka Soren TECHNICIANS PATHOLOGY
133 Shail Kumari TECHNICIANS PATHOLOGY
134 Subhadeep Pal TECHNICIANS PATHOLOGY
135 Malay Mukherjee TECHNICIANS PATHOLOGY
136 Santanu Das ASSISTANT PATHOLOGY
137 Gopinath Nandi ASSISTANT PATHOLOGY
138 Asish Kumar Ghosal ASSISTANT PATHOLOGY
139 Achinta Kr. Mondal ASSISTANT PATHOLOGY
140 Arun Konar ATTENDANT PATHOLOGY
141 Biswajit Gori ATTENDANT PATHOLOGY
142 Debashis Ghosh ATTENDANT PATHOLOGY
143 Sajal Bouri OTHER PATHOLOGY
144 Biswajit Gorai OTHER PATHOLOGY
145 Aloke Mondal OTHER PATHOLOGY
146 Aniruddha Bhattacharya OTHER PATHOLOGY
147 Badoli Baski ATTENDANT PEDIATRICS
148 Bablu Bagdi ATTENDANT PEDIATRICS
149 Riya Majumdar TECHNICIANS PHARMACOLOGY
150 Adita Mitra ASSISTANT PHARMACY
151 Sucharita Banerjee ASSISTANT PHARMACY
152 Sukanta Dawn ASSISTANT PHARMACY
153 Dipak Naskar ASSISTANT PHARMACY
154 Saikat Sengupta ASSISTANT PHARMACY
155 Krishnendu Chatterjee ASSISTANT PHARMACY
156 Mridul De Sarkar ATTENDANT PHARMACY
157 Satya Narayan Modak TECHNICIANS PHYSIOLOGY
158 Santosh Bhattacharjee ATTENDANT PHYSIOLOGY
159 Purnima Hazra ATTENDANT PSYCHIATRY
160 Pratap Mondal TECHNICIANS RADIOLOGY
161 Deepak Kumar Ram TECHNICIANS RADIOLOGY
162 Prabesh Laha ASSISTANT RADIOLOGY
163 Bijek Ruidas ASSISTANT RADIOLOGY
164 Amit Modak ATTENDANT RADIOLOGY
165 Babulal Bagdi OTHER RADIOLOGY
166 Akash Choudhury TECHNICIANS RHC
167 Payel Chattaraj ASSISTANT RHC
168 Jiban ATTENDANT RHC
169 Das Da OTHER RHC
170 Sudipta Goswami OTHER RHC
171 Maheswar Mondal OTHER RHC
172 Ramjan Sk.  ATTENDANT TB & CHEST
173 Biswajit Mondal TECHNICIANS UHC
174 Guru Prasad Bandyopadhyay ASSISTANT UHC
175 Ramani Mohan Bhattacharjee ATTENDANT UHC
176 Sukanta Patra OTHER UHC
177 Kishalay Bhattacharjyya OTHER UHC
178 Abhay Kumar OTHER UHC
179 Satyajit Das OTHER UHC